PUIDU IMMUTUS

Immutamisega saab oluliselt parendada puidu omadusi ja vastupidavust. Tuleaeglustiga immutatud puit aga aeglustab tule levikut puidu pinnal ning annab tulekahju korral väärtuslikku lisaaega evakueerimiseks.

Lotus Timber pakub suurimat valikut tööstuslikke puidukaitsevahendeid, seejuures kasutame vaid keskkonnasäästlike immutusmaterjale.

Meie kasutada on 4 autoklaavi, mille mõõdud on järgmised:

  • 21 m (d 2.6 m)
  • 16 m (d 2.0 m)
  • 14 m (d 2.0 m)
  • 14 m (d 2.0 m)

 

 

 

Immutusprotsess:

Pakume alljärgnevaid surveimmutusi autoklaavides:

TANALITH,  maakeeli roheline immutus, tagab pikaajalise kaitse seenkahjustuste ja kahjurputukate eest. Lisaks on puidul nii sise- kui ka välistingimustes kasutamisel suurepärane värvipüsivus.

 

 

TANATONE on nn pruun immutus. Tanatone tootega töödeldud puit on mõeldud piirdetarades ja maastikukujunduses kasutamiseks, see välistab vajaduse puitu paigalduskohas värvida. Sobib ideaalselt kasutamiseks hööveldamata aiamaterjali ja maastikukujundusel kasutatava puidu korral. Parimad tulemused saab puhta, kuiva ja ilmastikuoludest mõjutamata puidu korral.

 

 

VACSOLiga immutatud puit on madalsurveimmutustehases (VAC-VAC tehas) kahekordse vaakumi tingimustes kontrollitud VACSOLi puidukaitsetootega immutatud puit. Vacsol on veepõhine puidukaitsetoode, mis sisaldab orgaanilisi toimeaineid (triasoolfungitsiidid ja insektitsiid). Vacsoliga immutatud puit annab pikaajalise kaitse seente ja putukate rünnakute eest nii sisestes kui ka välistes (maapinnast kõrgemal) ehitus- ja tislerirakenduste konstruktsioonides.

 

ANTIBLU – puidu sinimädanikku, mida mõnikord nimetatakse ka puidusineks, põhjustavad seened, mis arenevad värskelt lõigatud palkidel ja saematerjalil, tekitades näotut värvikaotust. Nakatunud puit ei kõlba enam paljudeks lõppkasutusviisideks ja kujutab endast seega suurt väärtuskadu. Antiblu Select on kaasaegne vesialusel puiduimmutusvahend, mis põhineb biolagunevatel koostisosadel ning tagab teie värskelt langetatud puidu või saematerjali hea ja ökonoomse kaitse puidu sinimädanikku ja hallitust tekitavate seente vastu.

 

 

DriconDRICON on pulbriline kemikaal, mis sisaldab tule aeglustamiseks vajalikke komponente. Dricon on ainus tuleaeglusti, mis saanud Briti ehitustoodete akrediteerimisasutuse BBA tunnustuse ning, mis on Eestis ainuke sertifitseeritud tuleaeglusti! Immutusjärgselt ei muutu oluliselt puidu välimus. Peale töötlemist, juhul, kui on tegemist kliendi materjaliga., kuivatatakse puit kuivatis samale niiskustasemele, millisena jõudis materjal meie juurde. 

 

Hea teada:

 

Lisaküsimuste korral või hinnapäringuks võtke meiega ühendust allpool oleva vormi kaudu: