TÖÖSTUSLIK VÄRVIMINE

Teostame voodrilaudade tööstuslikku värvimist ning teenusvärvimist kliendi poolt tarnitud materjalidele.

Tööstuslikult värvitud voodrilaudade kasutamine kiirendab oluliselt ehitust ja vähendab tööjõukulusid. Värvimine kaitseb puidupinda vananemise ja kulumise eest. Värvkate täidab eelkõige esteetilist funktsiooni, samas tõkestab puidu pinnakihi erosiooni ja halliks muutumist, aeglustab vee imendumist ning pidurdab hallituse ja sinetusseente kasvu.

Nõuded värvitud materjalile võivad olla sihtturgude lõikes erinevad, mistõttu on meil kasutusele võetud üle 70 erineva värvisüsteemi, kus vastavalt ekspluatatsioonieesmärgile kombineerime koostöös värvitarnijaga lahendusi ühest- kuni viiekihi süsteemini. Vastavalt sihtturu nõuetele kaasneb värvitud materjali vastavusdokumentatsioon.

Lotus Timber pakub järgmisi värvisüsteeme:

Puidukaitse immutus – reeglina toonitu biotsiide sisaldav puidukaitse kantakse laudadele neljast küljest. Puidukaitse immutusaine võib olla ka tooniga, kuid kilet mitte moodustav viimistlus ei kaitse pinda UV kiirguse eest ja juba aasta-paariga muutub see halliks. Puidukaitse võiks olla kasutusel esimese kihina suure ilmastikukoormusega puiduviimistlussüsteemis, näiteks aialipid, pergalod jne.

Krunt– kruntimine loob eelkõige nakkepinna pinnavärvile. Reeglina on krunt valget tooni, kuid kasutame ka toonitud versioone. Ainult krundiga kaetud lauad tuleb kindlasti aasta jooksul üle värvida.  

Kattevvärv –  kasutame mitut erinevat värvisüsteemi ning antud juhul tuleb silmas pidada, et alles kaks kihti pinnavärvi annab värvitootja poolt ettenähtud tooni ja hooldusvälba, mis jääb 5-10 aasta vahele.

Lasuur e. läbikumav värv – kasutame mitut erinevat värvisüsteemi ning toon sõltub väga palju aluspinnast ja selle pinna karedusest. Lasuurvärvid võivad olla puidukaitse baasil, kuhu on lisatud pigment või alküüd-sideaineid sisaldavad, mis moodustavad viimistluskile. Hooldusvälp võib olla toonide lõikes erinev ja jääb vahemikku 2-5 aastani. Mida paksem, tumedam ja hägusem on pinnaviimistluskiht, seda pikem on UV kaitse.

Õlitamine – kasutame veebaasil toonõlisid. Õlitamine sobib suurema koormusega puidu viimistlemiseks, näiteks terrass, kuna viimistlusaine osakesed on väiksed ja suudavad tungida paremini puidu pooridesse.

Dricon tulekaitse puidu viimistlus vastavalt standardile EN 13501-2 testitud ja sertifitseeritud Dricon surveimmutatud puidu viimistlemisel kasutame Teknos Drywood Firestain värvi. Värv ise puidule tulekaitset ei anna, vaid peamine ülesanne on Driconiga immutatud puidu B klassile vastava tulekaiste säilitamine pikkade aastate jooksul. Drywood Firestain on õhuke, elastset kilet moodustav värv, mis on ilmastikutestitud vastavalt EN 16755 standardile ja võimaldab kasutada seda nii sise-, kui välispindade viimistlemisel. Drywood Firestaini saame toonida nii katvate kui lasuuri kaartide järgi. Fassaadi hooldevälp on kuni 5 aastat.

Viimistlusliin
Investeerisime koostöös EAS-iga 2018 aastal Rootsis valmistatud moodsasse automaatvärvimise tehnoloogiasse.

Värvimisse minevad lauad sorteeritakse otse konveieril ja mittesobiv defekteeritakse välja. Lauad eelsoojendatakse talvisel ajal, et tekiks korralik nake külmas laos seisnud laua ja värvikihi vahele. Puhastusseadmed eemaldavad pinnalt saepuru, kui ka Dricon tulekaitse immutusest ladestunud kristalli.

Värvimistehniline lahendus võimaldab laudu kruntida ja värvida nii kolmest, kui neljast küljest. Liini on paigaldatud harjadega värvimasin ja kõrgsurve pihustid.

Kuivatustsükkel võtab aega 4- 17 min sõltuvalt värvisüsteemist.

Piirangud värvitavale materjalile:

  • kasutame viimistlemiseks ainult tööstuslikke vesibaasil värve
  • suurim laius 250mm, suurim kõrgus 45 mm, pikkus vahemik 2000 – 6200 mm (erandjuhtudel käsitleme ka lühemaid pikkuseid)
  • neljast küljest värvimine on töömahukam ja oluliselt kallim

Tööstusliku värvimise peamiseks eelduseks on maht ning seetõttu oleme kehtestanud tellimuste miinimum koguseks 100 m² ühte tooni.

Värvitoonide valikul soovitame lähtuda alltoodud valikust: 

 

Lisaküsimuste korral või hinnapäringuks võtke meiega ühendust allpool oleva vormi kaudu: